آزمون‌های موسسه بین‌المللی ICS

انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با اخذ نمایندگی انحصاری از موسسه ICS جهت برگزاری آزمونهای این موسسه، خوشبختانه موفق به برگزاری آزمونهای حرفه ای در ایران گردیده است. این مجموعه پس از موفقیت در کسب تائید برگزاری شایسته آزمونها ،  مجدداً برای برگزاری آزمون متقاضی می پذیرد.

معرفی موسسه ICS :

موسسه ICS ( Institute of Chartered Ship brokers ) با قدمتی 100 ساله به عنوان یک موسسه حرفه ای و پیشرو در صنعت حمل و نقل دریایی، با داشتن 27 شعبه در کل جهان و حدود 5 هزار عضو فعال از شهرتی بین المللی و بی همتا برخوردار است، که از BIMCO نیز جایزه دریافت نموده است.
در طی سالیان، صنعت حمل و نقل دریایی دچار تغییرات ساختاری و عملکردی و نیز پیچیدگی های خاص خود شده است و از زمان ساخت کشتیهای تک جداره و دو جداره مخصوص حمل کالای عمومی این صنعت در طی سالیان دور ، طیف وسیعی از بخشها را به حسب نوع کشتیها و کالاها و همچنین کارکردهای تجاری و عملیاتی در بر می گیرد که هر یک از این بخشها دارای نظامات مستقل و خصوصیات منحصر به حوزه می باشند. افراد حرفه ای برای احراز موفقیت در چنین محیط های پیچیده می بایست خود را با ابزارهای متنوع مجهز سازند که از مهمترین این ابزارها دانش کافی در حوزه ICS مربوط می باشد و عضویت حرفه ای خویش را با داشتن تخصص در انواع موضوعات از قبیل تجارت خطوط منظم ، عملیات و مدیریت کشتی ، اجاره کشتیهای تانکر و فله بر، قوانین حمل و نقل دریایی، حمل و نقل چند وجهی، مدیریت بندر و پایانه، صنایع ساحلی و فراساحلی و غیره ارائه می نماید که به موجب آن داوطلبان را آماده می سازد تا در تجارت نقشی چالش بر انگیز ایفا نمایند.
عضویت در این موسسه معتبر بین المللی ، عموماً به کسانیکه از عهده امتحانات احراز صلاحیت بر آیند اعطا می شود. آزمون های موسسه ICS دو بار در سال و در ماه های May و Nov به صورت همزمان در سراسر نمایندگی های فعال دنیا برگزار می شود.
مدرک این موسسه از جمله معتبرترین و قدیمی ترین مدارک بین المللی می باشد، که سالیانه بالغ بر 5 هزار نفر در آزمونهای آن شرکت می نمایند.

 

ship3

عناوین آزمون‌ها

امتحانات آزمون به دو گروه تقسیم می شوند که به شرح ذیل است

fundamental Diploma

افرادی که تمایل دارند در این حوزه اشتغال یافته و بعنوان یک نیروی متخصص در شاکله کارشناس ارشد یا مدیر اجرایی فعالیت نمایند یا بمنظور آشنایی از عملکرد های کشتیرانی برای بهره مندی در سایر حوزه ها برخوردار گردند به عنوان ” fundamental Diploma ” تطبیق داده شده و باید در آزمون سه دوره از دوره های مذکور حضور یافته که حتماً یکی از آن دوره ها باید ” Introduction to Shipping ” باشد.

Advance

افرادی که می خواهند بعنوان مدیر حرفه ای و یا عضو موسسه شوند و از مزایای آن استفاده نمایند به عنوان ” Advance ” تطبیق میگردند و باید در آزمون 7 دوره از دوره های مذکور حضور یابند 4 دوره اصلی آن شامل :
1- Introduction to Shipping
2- Shipping Business
3- Shipping Law
4- Economics of Sea Transport
و 3 دوره دیگر از بین دوره های مذکور به دلخواه انتخاب می گردد.

شرایط ثبت نام:
• ثبت نام اولیه به مبلغ 140 پوند
• هزینه آزمون هر دوره بمبلغ 179 پوند
• مهلت ثبت نام 1402/07/03
مدارک مورد نیاز:

علاقمندانی که تمایل به شرکت در آزمون ها را دارند می بایستی فرم پیوست را تکمیل و به همراه کپی کارت ملی و شهریه آزمونها ( به پوند ) به مرکز آموزش انجمن به نشانی تهران، خیابان ولیعصر ( عج) بالاتر از میدان ولیعصر ( عج) کوچه دانش کیان پلاک 30 طبقه همکف مراجعه نمایند.
در صورت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88937482-021 مرکز آموزش انجمن تماس حاصل فرمایند.

فرم ثبت نام

فرم پیوست را تکمیل و به آدرس مرکز آموزش انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به همراه هزینه آزمون ارسال کنید.